- 172 - NOVEMBER en volk verkeeren; ook andere kerkgenootschappen houden bijeenkomsten en inzamelingen van levens middelen voor lidmaten. (Zie 26 Nov.) Dr W. B. Smit, directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, is benoemd tot plaatsvervangend geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Noord-Holland. Een op 12 November bij perceel Kerklaan 115 te Heem stede neergekomen projectiel wordt tot ontploffing ge bracht, waardoor een deel der burgerij haar woning tusschen 11.30 en 12.30 moet verlaten en het andere deel en de bewoners van Haarlem-Zuid moeten hun deuren en ramen openzetten. Door de ontploffing loopen belendende perceelen schade op, evenals de R.K. kerk aan den Heerenweg bij de Kerklaan, doch persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. 15. Gedurende drie dagen moet elk gezin of elke zelfstandige manlijke inwoner - nadat eerst Bloemendaal en Aerden- hout aan de beurt waren geweest - op grond van een beschikking van den weermachtsbevelhebber kleedingstukken en schoeisel inleveren, waarvoor een vergoeding in het vooruitzicht wordt gesteld; een dag later wordt een huiszoeking verricht voor controle. *- 17. Vijf en zeventig jaar geleden werd het Bisschoppelijk Museum, destijds gevestigd aan de Zoetestraat, geopend. In een advertentie dankt het Roode Kruis de burgerij voor de spontane hulp door het beschikbaar stellen van levens middelen aan Rotterdammers, die voor den Arbeids inzet waren gearresteerd en in treinen op het goederen station op 11 en 12 November moesten vertoeven. 19. In het kerkgebouw aldaar wordt in een dienst, welke ge leid wordt door Dr M. van der Voet, predikant te Haarlem-Noord, het honderdjarig bestaan van de Ned. Hervormde Gemeente te Santpoort herdacht; namens de gemeenteleden is een bedrag aangeboden, dat bestemd is voor het aanbrengen van gedenkramen. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan geeft het Doopsgezind ^angkoor een uitvoering van 'Die Jahres- zeiten'; op den herdenkingsdag van 9 October was het feit in intiemen kring herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 222