- i73 - NOVEMBER-DECEMBER Een aanstaande moeder, die van het Frans Halsplein onderweg was naar het Diaconessenhuis, moet in het bureau van politie worden binnengebracht om daar een zoon ter wereld te brengen. Tevoren kon zij niet per auto of rijwielbrancard vervoerd worden, daar zij niet als een ernstige zieke beschouwd werd. 22. t De heer K.H. Kerkhoff, gep. bureel-chef van de griffie bij de Haarlemsche rechtbank. 22. t De heer P. H. Greiner, leeraar Nederlandsch aan de HBS b. 26. In de R.K. kerken van Haarlem wordt een gebedsactie gehouden, gevolgd door een inzameling in natura, van voeding, kleeding, brandstoffen enz. DECEMBER 1Als waarnemend burgemeester van Haarlemmermeer treedt op de heer L. Dekker uit Heemstede. 6. In de brievenbussen vinden de bewoners van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal een bevel van de Duitsche weermacht, waarbij de mannen van 17 tot 40 jaar voor arbeidsinzet zijn opgeroepen en gereed moeten staan, als de Duitschers verschijnen; na huiszoeking worden onge veer tweeduizend jongemannen naar het station over gebracht, vanwaar ze des avonds naar Amsterdam en later naar Rees bij Emmerik worden overgebracht; niemand mocht zich op straat begeven en gedurende eenige dagen is het economisch leven gestoordde zeven tienjarige P. L. uit Heemstede, die aldaar het Z.B. Spaarne met een bootje tracht over te steken, wordt doodelijk getroffen. 8. Tot eersten onder-voorzitter van het Ned. Roode Kruis wordt benoemd de heer W. Dyserinck, consul-generaal t.b., wonende te Aerdenhout. 9. f De heer Th. W. Blikslager, Heemstede, accountant, voorzitter van de afdeeling Heemstede-Bennebroek van den Nederlandschen Protestantenbond.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 223