- i74 - DECEMBER f Dr J. W. Berkelbach van der Sprenkel, leeraar bij het Middelbaar onderwijs, vice-voorzitter van de Vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden. 13. f De heer G. D. Nieman, Overveen, oud-gezagvoerder en inspecteur van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij 14. In een oproep, gedateerd op heden en in Haarlem en en omgeving op Zondag 24 December bekend gemaakt, wordt iedere manlijke bewoner van 17 tot en met 40 jaar ingeschakeld voor den arbeidsinzet, waarna 28 December wordt bekend gemaakt, dat men zich 5, 6, 7 en 8 Januari moet melden aan het Gewestelijk Arbeidsbureau. 15. t De heer S. Huijnink, hoofdcommies ter gemeente secretarie van Bloemendaal, overlijdt in een concen tratiekamp. De heer J. M. C. Hoog viert den dag, dat hij 25 jaar voorzitter is van de afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. 18. De achtjarige C. J. B. uit de Molukkenstraat, die in een ontruimde bakkerij een zakje heeft gevonden met een zoete stof en daaruit heeft gegeten, overlijdt aan de ge volgen. f Mevrouw C. de Vlugt-Flentrop, Aerdenhout, echt- genoote van Dr W. de Vlugt, oud-burgemeester van Amsterdam. 22. f De heer J. H. Spoor, oud-administrateur van het Amsterdamsch Conservatorium en propagandist van de Haarlemsche Orkest Vereeniging. f De heer J. Thümann, Heemstede, oud-commissaris van politie te Amsterdam. 23. f De heer L. E. Posthumus, Heemstede, oprichter van de Stempelfabriek J. D. Posthumus. 24. Het is vijftig jaar geleden, dat de heer J. W. Florijn slaagde voor het apothekersdiploma. 25. Het kerstmenu is sober; dank zij de medewerking van den kleinhandel wordt er op dezen dag nog een rantsoen aardappelen, welke per schip uit Friesland aangekomen zijn, verkocht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 224