KRONIEK VAN HAARLEM 1945 JANUARI 1. De vroeger gecombineerde gemeentebedrijven voor gas en water worden weer gescheiden. Aan Ir J. A. Ocht- man wordt wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd eervol ontslag verleend, doch hij blijft nog voor een jaar belast met de waarneming van de leiding van het Gasbedrijf. Als waarnemend directeur van het Waterleidingbedrijf treedt op Ir H. Hollaar. 2. Ouders van kinderen, geboren in 1944 en 1945, worden in de gelegenheid gesteld in de douche-badhuizen van 'Het Witte Kruis' warm water te halen. 3. f De heer B. W. Ferguson, oud-dirigeerend militair apotheker bij het Nederlandsch-Indische leger. 5. Manlijke personen tusschen 17 en 40 jaar moeten zich melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, om werk te verrichten voor de weermacht; een gering deel der be volking voldoet hieraan. De waarnemend politie-president roept een aantal per sonen boven 40 jaar op voor het verrichten van een wachtdienst, om het kappen van boomen en het weghalen of vernielen van de richtingsborden der Duitsche weer macht te voorkomen. Mr J. Deenik, voorzitter van het scheidsgerecht van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuurdie 25 jaar lid is van dit college, wordt gehuldigd, t De heer F. T. Popma, oud-hoofd van de M.U.L.O.- school aan de Jacobstraat. 8. De heer Jos. de Klerk, toonkunstenaar, viert zijn zestigsten verjaardag. f Dr Jag. P. Thijsse, Bloemendaal, bekend natuurkenner. 9. f Dr Tj. Popma, oud-hoofd der M.U.L.O.-school te Bloemendaal, medeleider van het Avondlyceum te Am sterdam. 9. f Mejuffrouw E. J. Verkruijsen, oud-directrice van het Doorgangshuis voor meisjes. f De heer P. Kromhout, ambtenaar bij de Provinciale Griffe en oud-lid van den gemeenteraad van Heemstede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 226