- i77 - JANUARI i o. In verschillende deelen der stad worden broodkarren geplunderd; in de daarop volgende dagen herhalen zich dergelijke feiten, waarna met ingang van 29 Januari besloten wordt den verkoop uitsluitend te doen geschie den in winkels en later alleen in bakkerijen, omdat het brood niet meer over straat vervoerd mag worden. 11Het aantal overvallen op winkeliers en particulieren neemt toe; dezen dag brengen leden van de 'ondergrondsche' een bezoek aan het Openbaar Slachthuis en nemen een geslachte koe en vijf halve varkens mee. 12. J De heer H. J. Zuurendonk, oud-hoofdinspecteur van Openbare Werken te dezer stede. 14. Dezen Zondagmiddag beginnen de razzia's op jonge mannen, welke tot half Maart voortduren; tallooze jongens worden aangehouden en later naar het oosten van het land overgebracht, om daar te werken voor de weermacht. Verscheidene personen worden bij po gingen om te vluchten, neergeschoten, o.a. twee jonge mannen op 24 Januari in Santpoort en een dertig-jarige Haarlemmer op 28 Januari, die echter bezig was op den Zijlweg in te breken. Jhr G. C. Quarles van Ufford, oud-lid van den ge meenteraad van Bloemendaal, viert zijn tachtigsten verjaardag. J Ds A. J. Montijn, Utrecht, vroeger predikant bij de Ned. Hervormde gemeente van Haarlem, een bekende figuur in drankbestrijderskringen. 18. J Mevrouw baronesse A. A. Röell-de Vos van Steen- wijk, Den Haag, echtgenoote van wijlen Mr Dr A. baron Röell, in leven Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. 19. Mejuffrouw G. J. IJssel de Schepper, oud-leerares aan de Middelbare school voor meisjes, viert haar zeventigsten verjaardag. 20. J De heer H. F. Oets, onderwijzer aan de Führhopschool. 21f De heer Jos. A. M. Bekkers, architect, overlijdt in het concentratiekamp Buchenwalde.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 227