JANUARI-FEBRUARI 23. Bij het sloopen van woningen in IJmuiden worden drie personen gedood, onder wie twee jeugdige Haarlemmers. 25. f De heer J. J. van der Steeg, musicus, die meer dan vijftig jaar verbonden was aan het orkest der Haarlemsche Orkestvereeniging. t De heer J. P. Guépin, gep. Schout bij nacht. 26. f De heer J. Braakenburg, oprichter van de Coöpera tieve Woningbouwvereeniging Het Vliegende Wiel', welke woningen bouwde in de omgeving van de Kloosterstraat. 30. f Mr J. J. W. Eekhout, oud-Indisch ambtenaar, oud-lid van den Volksraad. De rails op het linkerspoor Haarlem-IJmuiden worden opgebroken. De heer J. Nienhuis, hoofdcoach van de Haarlemsche Roei- en Zeilvereeniging 'Het Spaarne', die te dezer stede was gearresteerd, wordt in Utrecht gefusilleerd. 31 Het aantal sterfgevallen is zoo groot, dat wegens gebrek aan vervoermateriaal de begrafenisondernemers voor groote moeilijkheden staan; soms blijven de lijken meer dan twee weken boven aarde, aangezien er geen kisten zijnj ift plaats waarvan bordpapieren doozen worden gebruikt. FEBRUARI 1. f De heer J. Tates, oud-raadslid van Heemstede, veD. haltechef der N.£.H. t Mevrouw C. F. Westerman-Koch, oud-secretaresse der afd. Haarlem van den Bond voor ziekenverpleging Bij een poging tot een roofoverval in het Begijnhof ont staat een vuurgevecht tusschen de recherche en de daders, waarbij twee rechercheurs en een persoon van de andere' groep worden gewond en naar het St. Elisabeths Gast huis worden overgebracht; den volgenden avond be zoeken vier personen van wie twee zich als 'dokter' voor doen laatstgenoemden patiënt en bevrijden hem. t De heer J. P. Strijbos, leeraar aan de voormalige Haarlemsche school voor Kunstnijverheid. - 178 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 228