- i79 - FEBRUARI f Prof. Dr J. Huizinga, vroeger leeraar aan de H.B.S. te dezer stede. 6. Bij een bombardement nabij Halfweg wordt de spoorbrug getroffen en de omliggende gebouwen en huizen, waar onder de suikerfabriek, loopen schade op; de zeventien jarige jongemannen J. M. Maarse en W. G. Waanders komen daarbij om het leven. j- De heer P. van Duijn, Heemstede, gep. inspecteur van het onderwijs in Ned. Oost-Indië en voorzitter van de afd. Haarlem van den Ned. Bridgebond. f De heer J. C. Heijblom, gep. ambtenaar van den Rijks waterstaat en oud-voorzitter van de £eeuwsche vereeniging' 8. f De heer C. van Dullemen, vroeger ouderling van de Ned. Herv. Gemeente van Haarlem en gep. werkbaas bij de Kon. Fabriek van spoorwagens J. J. Beijnes. 9. Mr C. G. Bijleveld wordt benoemd tot lid van de Noodkamer in het arrondissement Haarlem (deze kamer komt echter nooit in werking). 10. Bij de Jan Gijzenkade wordt een lid van de Feldgendar- merie neergeschoten; als represaille worden bij de brug tien Nederlanders gefusilleerd. In plaats van vier uur mag men eerst des morgens om vijf uur op straat. f Dr W. de Vlugt, Aerdenhout, oud-burgemeester van Amsterdam. 11. f De heer H. D. Tjéénk Willink, uitgever. 13. Mr. A. Slob, oud-burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer. 16. Des nachts ontploft in een trein nabij de halte Heemstede- Aerdenhout een bom, echter zonder schade aan te brengen. 19. Er bestaat op het bureau van politie aan het Nassauplein gelegenheid kleedingstukken te bezorgen voor Haarlem mers, die na de razzia's van 6 December naar Rees in Duitschland zijn getransporteerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 229