- i8o - FEBRUARI-MAART 20. In verband met de plannen V 1-startbanen in Vogelen zang aan te leggen, moeten de bewoners van dit deel van Bloemendaal evacueeren. 21Nabij Alkmaar wordt een transport kinderen, wier ouders werkzaam zijn bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen, terwijl het per auto op weg was naar De Rijp, om aldaar bij boeren aan te sterken, door een vliegtuig overvallen; de leidster en zeven meisjes overlijden ter plaatse en later overlijdt in een ziekenhuis de 45-jarige chauffeur aan de gevolgen der verwondingen. 27 Februari worden de meisjes in een gemeenschappelijk graf op de begraafplaats aan de Kleverlaan ter ruste gelegd. 25. Het station Vogelenzang-Bennebroek wordt gebombar deerd. 26. Bewoners van Haarlem en omgeving kunnen op een distributie-bon een nieuw Haarlemsch product koopen, nl. suikerbietenjam. 28. f De heer J. G. A. Klein, secretaris van de R.K. Reclas- seeringsvereeniging. MAART 1. Dr F. P. Keijser viert in huiselijken kring den dag, waarop hij vijf en twintig jaar geleden zijn functie van directeur van het Openbaar Slachthuis aanvaardde. Des morgens om kwart voor negen wordt ter hoogte van het Krelagehuis aan de Leidschevaart de 45-jarige N.S.B.-agent van politie J. Zirkzee door een vrouw doodgeschoten. 3. Tijdens een bombardement op Den Haag komen o.a. om het leven Ir J. J. Borren, directeur van Stork-Hijsch, wonende te Heemstede en de oud-stadgenoot, de heer J. H. Speenhoff, een bekend dichter-zanger, t De heer F. C. Kuipers, apotheker. 6. f Mevrouw A. Fokker-Dumont, de moeder van den bekenden vlieger, wijlen Anthony Fokker. f De heer H. Mostert, voorzitter van de Vereeniging van Chr. onderwijzers aan overheidsscholen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 230