MAART 7 Bewoners van Haarlem en omgeving ontvangen gratis van het Roode Kruis van Zweden een witbrood en marga rine; uitreikingen herhalen zich dank zij toezendingen uit Zweden en Zwitserland en na de bevrijding uit de ge allieerde landen. (Zie 14 Maart.) Des middags om drie uur fusilleeren Duitschers op de Dreef zestien personen, die in de Amsterdamsche straf gevangenis waren opgesloten geweest, in het openbaar. 10. Onze oud-stadgenoot, de heer W. J. Haitsma Mulier, beschermheer van de voetbalclub H.F.C., viert zijn8osten verjaardag. 11. De heer W. F. Beeremans is vijftig jaar werkzaam in de journalistiek. 14. Deelnemers aan de Centrale Keuken ontvangen extra erwtensoep, aangeboden door het Zweedsche Roode Kruis, j- Mejuffrouw W. M. Brusse, een der oprichtsters van de Haarlemse he Huishoud- en Industrieschool. t Ir W. Bom, afdeelingschef van weg en werken bij de Nederlandsche Spoorwegen, overlijdt in een concentratie kamp. 15. f Mr A. S. Miedema, oud-directeur van de Haarlemsche Hypotheekbank. Op het Prinsen Bolwerk wordt de N.S.B.-agent van politie Langendijk uit Velsen door een vrouw in zijn rug geschoten en in niet ernstigen toestand naar het Zieken huis St. Joannes de Deo overgebracht, vanwaar hij des avonds door den burgemeester van Velsen naar zijn woning wordt vervoerd. 16. t De heer W. F. Selle, Heemstede, makelaar aldaar. 17. Tien leden van het politie-corps worden des nachts van hun bed gelicht en naar Apeldoorn overgebracht, met de bedoeling opgeleid te worden voor de brandweer in Duitschland. j" Mejuffrouw J. A. Crans, Voorburg, vroeger onder wijzeres bij het voorbereidend onderwijs te dezer stede. 18. j Mr J. C. G. Verspyck Mijnssen, Heemstede, directeur der Hollandsche Voorschotbank, overleden in het concen tratiekamp te Siegburg. - 181 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 231