MAART-APRIL Dezen Zondagmorgen arresteert de Sicherheitsdienst twee honderd stadgenooten, verdacht van het lezen of ver spreiden van 'illegale' lectuur; behoudens enkelen, waar onder de heer H. Habraken, directeur van St. Jacobs Godshuis, die in St. Pancras wordt doodgeschoten, keeren zij een week later terug. 22. f De heer D. J. Blad, leeraar aan de Ambachtsschool. 25. f De heer W. J. Korte, secretaris van de Liedertafel Haarlems ^anggenot' t De heer Ch. L. F. Sarlet, journalist. 26. Op het Stadhuis wordt de gelegenheid opengesteld een aanvrage in te dienen, om in aanmerking te komen voor een vergoeding voor in November 1944 ingeleverde textiel- goederen. Van uitkeering was echter nog geen sprake, f De heer J. Kuiper, gezagvoerder bij de Hollandsche Stoombootmaatschappij. 25. f Mevrouw M. R. Robbers-Ten Oever, oud-bestuurslid van de afd. Haarlem der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. 27. f De heer H. Meijboom, gep. generaal-majoor b.d. 29. f De heer S. Piso, ouderling Ned. Herv. Gemeente. 30. f Mevrouw G. J. M. Verhoeve-Kars, oud-directrice van het Doopsgezinde Weeshuis. 31. f De heer C. J. A. Kruijt, Heemstede, gepensionneerd- majoor en leider van de vroegere Nationaal Socialistische Arbeiderspartij APRIL 1Zeventien ambtenaren vieren hun zilveren jubileum bij de Posterijen te dezer stede. De heer J. H. Borger, directeur van den Stortings- en Ophaaldienst, viert den dag, dat hij veertig jaar in ge meente-dienst werkzaam is. 2. f De heer D. J. A. Westerveld, oud-wethouder van onder wijs. - 182 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 232