APRIL 3. Bij een achtervolging op inbrekers in Duitsch uniform wordt de agent van politie der gemeente Bloemendaal van der Bikkel gedood. 4. Wegens het niet meer beschikbaar zijn van electrischen stroom verschijnt de Haarlemsche Courant voor het laatst. De lagere scholen hervatten het onderwijs. 6. Op het Stadhuis bestaat gelegenheid vergoeding aan te vragen voor gevorderde rijwielen. 7. Als gevolg van te gering vervoer naar elders, worden in Haarlem veel groenten en bloemen aangevoerd. 10. Arbeiders, die bezig zijn de Gravesteenebrug af te breken en anderen, die werkzaam zijn aan de tankgracht aan de Julianalaan te Overveen, worden door leden van de verzetsbeweging op de vlucht gedreven. De Ortskommandant laat bekend maken, dat bewoners der huizen langs wegen, waar spijkers gestrooid worden, aansprakelijk zijn. 12. Op de Westergracht 45 wordt de N.S.B.-er W. Roseboom vermoord. 13. Te dezer stede verschijnt 'De Noodcourant', die de distributie-berichten publiceert, aangezien er geen ander blad in onze stad uitkomt. 13. Tijdens een roofoverval in de Iepenlaan te Bloemendaal wordt een buit van 10.000 gemaakt. 16. Een bom-aanval, mogelijk bedoeld voor 'Duin en Daal te Bloemendaal, vernielt enkele villa's aan de Duinwijck- laan. 17. Na een roof-overval in de Joh. van Vlietstraat houdt de politie twee personen aan. Hoewel de geallieerden eenige dagen in ons land vechten, houdt het vorderen van fietsen aan. 19. Wegens gebrek aan benzine worden de Duitschers per schip vervoerd en 'landen' in Zuid Schalkwijk, alvorens zij hun intrek in de omgeving nemen. ^mmBBÊÊBmBBSÊÊÊ^mÊÊÊm - 183 - 111MI1P

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 233