- 184 - APRIL-MEI De heer Jac. van Maris, voorzitter van den Haarlem- schen Kegelbond wordt ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als bestuurslid gehuldigd. Daar het na achten nog licht is, zijn talloozen op straat; na een controle door de Duitschers worden velen naar het bureau van politie overgebracht. In verband met het niet meer beschikbaar zijn van brand stoffen kunnen alleen personen boven 70 jaar en zij, die in bepaalde, ernstige mate zijn ondervoed, gebruik maken van de Centrale Keuken; het aantal deelnemers(sters) daalt daardoor van 50.000 tot 24.000. Het voedingswerk voor kinderen blijft echter onverminderd van kracht, t De heer J. D. Rutgers van der Loeff, oud-directeur van de Stadsbibliotheek en Leeszaal, woonachtig te Nunspeet. MEI De lessen aan de Middelbaar Technische School worden her vat, echter uitsluitend voor hen, die het vorig jaar voor hun eindexamen zijn gezakt. De uren, waarop men zich des nachts niet op straat mag begeven, worden gewijzigd van acht in negen uur 's avonds tot vier uur 's nachts. Op het vliegveld Vogelenzang worden uit geallieerde vliegtuigen voor de eerste maal levensmiddelen geworpen. (Zie 3 Mei). Twee personen, die te Vogelenzang hadden meegeholpen levensmiddelen te verzamelen en een gedeelte hadden gestolen, worden op het bordes van het Stadhuis op de Groote Markt tentoongesteld. Uit het Huis van Bewaring worden 23 politieke gevan genen in de gelegenheid gesteld te ontvluchten. Des avonds om negen uur wordt bekend, dat Duitschland capituleert', daarna verzamelen zich enkele honderden stadgenooten op de Groote Markt en elders. Na het bekend worden van de capitulatie pleegt de in functie zijnde commissaris van politie van Bloemendaal, De Neu, zelfmoord. 20. 24. 30. 2.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 234