- 186 - Een van de eerste besluiten van den burgemeester is het omdoopen van de namen der straten: Hofdijkplein in Drilsma- plein en Hasebroekstraat in Peperstraat, ter nagedachte nis aan de overleden raadsleden Mr H. O. Drilsma en den heer L. Peper; de tijdens de bezetting veranderde straatnamen, zooals Wilhelminastraat, Wilhelminapark, Julianastraat en Julianapark; verder worden besluiten genomen inzake het in functie herstellen van ontslagen ambtenaren en het staken of schorsen van ambtenaren en werklieden, die ontrouw geweest zijn. Ingesteld wordt een avondklokwaarbij bepaald wordt, dat men zich van 11 tot 5 uur niet op straat mag be vinden. Het na de bevrijding ingestelde Militair Gezag onder leiding van majoor Dr C. Krijgsman is gevestigd in het Kenaupark (zie 31 Augustus). Daar zetelt ook de Town- major. Als waarnemend commissaris van politie treedt op de heer J. C. Weijburg, vroeger commissaris van IJmuiden. De eenige dagen in functie zijnde leden van de Neder- landsche Binnenlandsche Strijdkrachten arresteeren vele Haarlemmers, die voorloopig in scholen worden onder gebracht; het gewestelijk commando, onder leiding van Mr N. J. G. Sikkel, is gevestigd in het Paleis van Justitie, dat tijdelijk ondergebracht is in het gebouw van het Kantongerecht en het plaatselijk commando is gehuisvest in het bureau van politie, Nassauplein. De Haarlemsche Rechtbank houdt een zitting ter gelegen heid van de bevrijding, waarbij Jhr Mr E. J. Strick van Linsghoten, president, Mr W. M. P. Overman, Officier van Justitie, en Mr J. Deenik, waarnemend deken, toe spraken houden. Op de begraafplaats aan de Kleverlaan wordt ter aarde besteld de agent van politie J. C. Zijdeveld, die op 7 Mei bij een arrestatie van een N. S. B.er gedood werd. Op de Groote Markt wordt een jeugdappèl gehouden en des avonds een kampvuur voor padvinders ontstoken. Het lid van de Binnenlandsche Strijdkrachten G.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 236