MEI Wijntjes, die 7 Mei bij het schoonmaken van een revolver doodelijk getroffen was, wordt ter aarde besteld op de begraafplaats aan de Kleverlaan. 13. In de Groote Kerk houdt een groot aantal Canadeezen een godsdienstoefening, waarop een défilé (Church parade) op het Verwulft volgt. 14. De eerste trein na 18 September 1944 rijdt van Amsterdam naar Haarlem en terug, om spoorwegpersoneel te ver voeren. Als leden van Gedeputeerde Staten treden op de heeren A. Bruch, P. J. Witteman en A. W. Michels, die in 1941 waren afgetreden. De op wachtgeld gestelde griffier, Mr M. A. Stufkens treedt weer in functie. 18. In de z.g. Roode Kruiswinkels worden allerlei lekker nijen uitgedeeld, zooals biscuits, chocolade en varkens- vleesch. De Israëlieten houden hun eerste godsdienstoefening na de bevrijding in het gebouw der Ned. Isr. Gemeente aan de Lange Wijngaardstraat. (Zie 1 Sept.) De klok van de Groote Kerk, die van 9 October 1945 op 12.02 uur had gestaan, loopt weer. ig. De vlaggen worden binnengehaald. Van 's morgens zes tot 's avonds zes uur wordt de ge- gebruikelijke potten- of luilaksmarkt gehouden. 22. Nabij den Zeeweg liggen nog mijnen en enkele ongevallen doen zich voor. De eerste zuiverings-commissie, nl. die voor het Gew. Arbeidsbureau, wordt geïnstalleerd. De minister-president Prof. Dr P. S. Gerbrandy brengt een bezoek aan zijn zwager, Mr N. J. G. Sikkel m het gebouw van het Gewestelijk commando van de Ned. Binnenlandsche Strijdkrachten (Paleis van Justitie). 23. Leden van het Canadeesche leger geven een wapenschouw op het terrein aan de Paviljoenslaan. 24. Het Christelijk Lyceum, dat drie jaar gehuisvest is geweest in villa 'Oosterhout', verhuist naar zijn schoolgebouw aan de Emmakade. - 187 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 237