- 188 - MEI-JUNI 25. f Mevrouw J. M. Sterck-Proot, letterkundige, bestuurslid van de Vereeniging 'Haerlem'. Ten bate van Nederlandsch Volksherstel geven Jo Vincent, Annie Woud en Hendrik Andriessen een concert in de Groote Kerk; de belangstelling is zoo groot - ongeveer vijfduizend bezoekers (sters)-dat op 31 Mei een herhaling wordt gegeven voor een even groot aantal toehoorders(sters) Voor de Canadeezen worden 150 badpakken ingezameld door de zwemclub H.V.G.B. 28. Dagelijks komen tallooze stadgenooten, die 'onder gedoken' waren geweest, in de Statenzaal van het Stad huis, waar zij aan levensmiddelenkaarten e.d. geholpen worden. f De heer J. H. Aangeenbrug, procuratie-houder van N.V. Van Waveren's Graanhandel. 29. In de Kathedraal wordt een pontificale Mis van Requiem opgedragen ter herdenking van allen, die in de oorlogs jaren gevallen zijn. 30. Tot Directeur van het Gew. Arbeidsbureau is benoemd de heer A. P. M. van Riel uit Amsterdam. De straten, pleinen, plantsoenen enz., die bijzonder ver vuild waren, worden schoongemaakt. 31Begonnen wordt met het sloopen van de door de Duit- schers op toegangswegen geplaatste afsluitmuren. JUNI 1Ir W. Mensert treedt opnieuw op als directeur van het Prov. Waterleidingbedrijf. 2. De broodbezorgers trekken weer de straat op. Langs den Zeeweg worden massagraven ontdekt, waarin vele slachtoffers van de terreur begraven zijn. (Zie 27 Nov.) Het onderwijzend personeel, dat behulpzaam was bij de Centrale Keuken, legt zijn taak neer, om zich weer geheel te geven voor het onderwijs; meisjes van de U.V.V. zetten de werkzaamheden voort. 4. De heer F. J. Bank, secretaris van het bisdom, is benoemd tot directeur der Katholieke Vrouwenbeweging.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 238