- 189 - JUNI 5. De heer P. Ozinga, rustend arts. 11. f De heer H. Snijders, Heemstede, oud-leeraar aan de H.B.S. te Middelburg, die een stuwende kracht is ge weest in de Vereeniging tot Bevordering van de Belangen van Slechthoorenden. 13. Mr N. J. G. Sikkel, subst.-officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank en gewestelijk commandant van de Binnenlandsche Strijdkrachten is benoemd tot waar nemend procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam en later tot procureur-fiscaal van het Bijzonder Gerechts hof aldaar. De heer E. van Vollenhoven te Heemstede wordt be noemd tot gewestelijk commandant van de B.S. en het bureau wordt van het Paleis van Justitie overgeplaatst naar Heemsteedsche Dreef 271. De werkzaamheden van de Arrondissements-rechtbank, welke tijdelijk in het gebouw van het Kantongerecht werden verricht, ge schieden weer in het Paleis van Justitie. 15. De Politieke Opsporingsdienst begint officieel zijn werk zaamheden, inzake het onderzoek naar de gedragingen van de N.S.B.-ers en van de collaborateurs; het bureau is gevestigd in het perceel Nieuwe Gracht 9, de vroegere woning van den Commissaris der Koningin. De politieke gevangenen, die in een aantal scholen waren ondergebracht, zijn naar de kazerne aan de Koudenhorn overgebracht; het onderwijs wordt mede daardoor regelmatiger. 16. f De heer N. Dixon, lid van den Kerkeraad der Ger. Kerk, Hersteld Verband. 17. j De heer J. van Hasselt, Bloemendaal, directeur der Kon. Ned. Stoombootmij. f De heer H. E. Knappert, Bussum, oud-gemeente archivaris alhier. 18. J- Ir J. A. Wijnmalen, directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland; In een villa aan het Kennemerplein wordt het kleuterhuis 'Margriet' geopend, waar kinderen van 1 tot 6. jaar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 239