JULI 2. De tram rijdt weer naar Amsterdam en Zandvoort. De Haarlemsche brandweer houdt een openbare oefening onder leiding van den heer J. Roelofs. Het district Haarlem der Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers houdt in het Concertgebouw een openbare bijeenkomst. 3. Opgericht is de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Volksbeweging. 6. Een honderdtal Haarlemsche kinderen van 8 tot 15 jaar trekt naar Noord-Frankrijk, om bij boeren te logeeren. Het automatisch telefoonverkeer met Amsterdam is her steld. 7. In het Frans Hals Museum wordt de tentoonstelling 'Oranje en Haarlem' geopend. 9. f Zuster M. Hortense, oprichtster en rectrice van het R.K. Lyceum voor Meisjes 'Sancta Maria', (zie 31 Oct). Mr P. van Driel, directeur van Ned. Volksherstel te Haarlem, is benoemd tot afdeelingschef van het landelijk bureau; de heer W. J. B. van Liemt Jr volgt hem te dezer stede op. 11. In de Gierstraat worden de meisjes Elisabeth J. van Schaik, Anje R. Hendriks en Areke van Bentem, die op weg waren om boonen te plukken en plaats hadden genomen op een aanhangwagen achter een personen auto, na een aanrijding op straat geslingerd; zij overlijden aan de gevolgen. 12. De 37-jarige D. Bragt, die op het Frans Halsplein van een aanhangwagen, bevestigd aan een personenauto, springt, wordt overreden en gedood. 13. Het kunstleven in den Stadsschouwburg wordt hervat met de opvoering van 'Vrij Volk' door de Tooneelgroep '5 Mei 1945'; te voren zijn de actrices en acteurs officieel op het Stadhuis ontvangen. 14. Dezen dag en de daarop volgende dagen worden in tallooze buurten bevrijdingsfeesten gehouden. Tijdens een bevrijdingsfeest te Heemstede wordt op het Richard Holplein een voorloopig herinneringsmonument onthuld. - I91 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 241