JULI De heer H. J. L. Klein Schiphorst, aannemer en lid van den gemeenteraad, viert zijn 7osten verjaardag. 16. Begonnen wordt met het aansluiten van electrisch licht. (Zie 23 Juli.) Het speelwerk der Groote Kerk komt weer in werking met de liedjes 'O, schitt'rende kleuren', 'Wij leven vrij' (heel uur), 'Mijn dierbaar plekje grond' (half uur) en 'Oranje boven' (kwartier). 18. Het is zestig jaar geleden dat de Haarlemsche Roei- en Zeilvereeniging 'Het Spaarne' wordt opgericht, ter ge legenheid waarvan het bestuur op 21 Juli een receptie houdt. 20. Dr G. Nolst Trenité, letterkundige, bekend onder het pseudoniem 'Charivarius' viert zijn 75sten verjaardag. De bakker verkoopt weer luxe-broodjes. In de Nieuwe Kerk komen leeraren en onderwijzers uit Haarlem en omgeving bijeen ter bespreking van 'Maat schappijvernieuwing en onderwijshervorming', 23. Leerlingen van middelbare scholen halen bij stadge- genooten goederen op voor de getroffen plaatsen Nijmegen en Venray, welke door Haarlem geadopteerd ziin. (Zie 28 Juli.) In het Frans Hals Museum wordt de tentoonstelling 'Onze Marine' geopend. De Haarlemmers beschikken weer over electriciteit. 25. Het reizigersverkeer Haarlem-Amsterdam hersteld. 28. In de actie Nijmegen-Venray organiseeren de directies van bioscopen een nachtvoorstelling; als entree moet een lepel of vork worden ingeleverd. (Zie 4 Aug.) Tweehonderd leerlingen van het Kennemer Lyceum trekken naar Texel, om behulpzaam te zijn bij den oogst. 30. Bij besluit van den Commissaris der Koningin wordt de titel van adviseur veranderd in wethouder. 31. De buurtvereeniging Parklaan plant een vrijheidsboom in het Kenaupark. De Schotsche Hooglandersband geeft op de Ged. Oude Gracht een doedelzakconcert. f De heer N. Vetter, voorganger der Pinkstergemeente. - 192 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 242