- 193 - AUGUSTUS iHet Noodcommissariaat voedselvoorziening, dat de be volking op vlotte wijze van voedsel heeft voorzien, eindigt zijn werkzaamheden. 4. De Haarlemsche Voetbalbond organiseert een voetbal wedstrijd Haarlem-N ij megendie toegankelijk is voor hen, die een kaart kochten door goederen voor Venray en Nijmegen beschikbaar te stellen. (Zie 29 Sept.) De Noord-Hollandsche Wandelsportbond houdt be vrijdingswandeltochten. 7. De heer R. Haverschmidt, gep. onderwijzer en secre taris van de Kon. Liedertafel 'Zang en Vriendschap', viert zijn 80-sten verjaardag. Onze oud-stadgenoot Dr K. H. Miskotte, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam, is benoemd tot hoogleeraar te Leiden. 8. j- De heer H. Hoekstra, gep. hoofd van de O.L. School te Overveen. Aan Ir G. Redeker is eervol ontslag verleend als hoofd ingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat, alhier, f Mr H. B. Tjeenk Willink, secretaris van den Raad van Scheepvaart te Amsterdam. 10. Het wandelbosch 'Groenendaal' te Heemstede is her opend. 11. De tentoonstelling 'Indonesië' wordt in het Frans Hals Museum geopend. 16. Ter gelegenheid van de staking der vijandelijkheden in Indië wordt te dezer stede op eenvoudige wijze de nationale feestdag gevierd; Zondag 19 Augustus worden in de kerken dankdiensten gehouden. 17. t Dr N. A. Waaning, predikant bij de Gereformeerde Kerk van Zandvoort. In 'Kareol' te Aerdenhout wordt een rusthuis voor ex- illegalen geopend. 20. De bevolking krijgt weer de beschikking over gas, eerst gedurende enkele uren en van 26 Augustus af den ge- heelen dag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 243