- 194 - AUGUSTUS-SEPTEMBER 21. f Ir G. A. Kessler, president-directeur van het Hoog- ovenbedrijf. 22. Ten bate van de Hulp-Actie Roode Kruis wordt in het Concertgebouw een Vi (een Duitsch oorlogswapen) tentoongesteld. 26. Uit dankbaarheid voor het beschikbaar stellen van goederen geven bewoners van Venray een opvoering van De rriensch Hioob' in het Frederikspark. 31Een tweedaagsch feest wordt gevierd ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin en van de'be vrijding. Tevens organiseert 'De sportweek' een optochten sportwedstrij den Het district Haarlem van het Militair Gezag eindigt zijn werkzaamheden SEPTEMBER 1Aan mgr H. dh. J. van Vlijmen is eervol ontslag verleend als bisschop van Haarlem der Oud-Katholieke kerk; pastoor J. van der Oord uit Amsterdam volgt hem op, (zie 13 Nov.) Ds. E. Frater Smid te Overveen treedt af als jeugd- predikant van de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente alhier en wordt later predikant bij de Vrije Gemeente te Amsterdam. De heer M. Philipson uit Zwolle aanvaardt het ambt van voorganger der Ned. Israëlitische gemeente alhier. De heer W. Th. J. Wetter legt zijn functie van koster der Oosterkerk neer en wordt opgevolgd door den heer F. A. Neuman. 2. j De heer G. Wolzak, notaris, lid van den gemeenteraad. Ds. S. M. A. Daalder doet zijn intrede als predikant bij de Ver. Doopsgezinde Gemeente. 3. Onder den titel Laat bloemen Uw tolk zijn' wordt een collecte gehouden, om door het aanbieden van bloemen aan landen, die ons in den oorlog geholpen hebben, dank te betuigen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 244