- 195 - SEPTEMBER 5. In de Sociëteit 'Vereeniging' wordt de cantine voor de leden van de Kon. Nederlandsche Landmacht geopend. 7. Opgericht is de af deeling Haarlem van de Stichting Maat schappelijk werk op humanistischen grondslag. 8. In het Frans Hals Museum wordt een tentoonstelling van werken van Haarlemsche kunstenaars gehouden. De afdeeling Haarlem van de vereeniging 'Nederland- Canada' houdt haar eerste bijeenkomst. 9. Per boot en vliegtuig vertrekken 500 Haarlemsche kinderen naar Engeland. De heer J. M. C. Hoog, oudste directeur van C. G. van Tubergen's zaadhandel N.V., viert zijn 8osten verjaardag. 12. t De heer A. van Linden Tol, gep. officier van het N.O.I. leger. 13. Tot Commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland wordt benoemd dr J. E. baron de Vos van Steenwijk. 14. Aan de Amsterdamsche Universiteit promoveert tot doctor in de geneeskunde de heer H. Veen, chirurg, alhier. Te dezer stede arriveert een convooi van 38 Deensche vrachtauto's, beladen met boter, kaas en jam voor de bevolking van Haarlem en omgeving; een dag later ver trekken in de auto's 550 kinderen naar Zweden voor een vacantie-verblijf. 15. De vroegere burgemeester van Haarlem, S. L. A. Plekker, wordt in Duitschland aangehouden en later naar hier overgebracht. Ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum houdt ds. G. J. Waardenburg, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, receptie en een dag later een gedachtenis- predicatie. 16. Ds C. B. Heijn doet zijn intrede als tweede predikant bij de Rem. Ger. Gemeente. f De heer W. E. Zuurendonk, oud-secretaris van de afd. Haarlem van de Ned. Reisvereeniging, die meer dan een halve eeuw werkzaam is geweest bij den glashandel Sabelis en Co.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 245