- 196 - SEPTEMBER-OCTOBER t De heer Johannes van der Steur, afkomstig uit Haarlem, bekend onder den naam van Pa van der Steur, die veel philanthropisch werk in Indië heeft verricht, overlijdt te Batavia. 17- In de Centrale Werkplaats wordt de spoorwegstaking her dacht. 18. f Mevrouw Anna Sablairolles, oud-tooneelspeelster. 19. In verband met de geldsaneering reikt de distributiedienst 10 aan nieuw geld per persoon uit. 26. Gelegenheid bestaat candidaten te stellen voor den nood- gemeenteraad; de lijst der communisten wordt ongeldig verklaard en de 37 andere candidaten worden zonder stemming gekozen, (zie 7 Nov.). 29- 175 leerlingen van middelbare scholen brengen een be zoek aan Nijmegen (zie 9 Nov.) Mr B.J. Besier, subst.Officier van justitie bij de Arr.- Rechtbank te dezer stede, na de bevrijding hoofd van den Politieken Opsporingsdienst, is benoemd tot advocaat fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam. De heer P. Weijma, vroeger commissaris der rijksrecherche in Den Haag, volgt hem op als hoofd van den P.O.D. 30. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd neemt de heer C. J. Uriot afscheid als chef van het T elegraaf kantoor 23. Ds C. P. Hoekema doet zijn intrede bij de Ver. Doops gezinde Gemeente. OCTOBER 1. Het Paviljoen van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort is ingericht tot noodziekenhuis van het Ned. Roode Kruis; als geneesheer-directeur treedt op dr J. D. Muller.(zie 21 Dec.) Dr L. C. Kersbergen, die tallooze jaren te dezer stede praktijk heeft uitgeoefend, vestigt zich te Vierhouten. De heer E. H. Tenckinck treedt weer in functie als commissaris van politie.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 246