- i97 - OCTOBER Tot organist van de Oosterkerk is benoemd de heer Egbert Vos, organist van de kapel 'Nieuw Vredenhof'. 2. Op het R.K.Lyceum wordt het gouden feest van de Neder- landsche Augustijnenprovincie herdacht. 4. f De heer W. Korte, onderwijzer van de Nassauschool. 6. De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen houdt haar jaarlijksche vergadering f De heer Jan van Drimmelen, Overveen, vroeger een bekend duiker. t De heer Jag. Smits, impresario. 7. Ds E. Dijkhuis, gekomen uit Oldemarkt, doet zijn intrede als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente. Ds Marc. Jospin, predikant bij de Eglise Wallonne, die in September 1939 bij de mobilisatie van Frankrijk naar zijn vaderland terugkeerde, hervat zijn werkzaamheden. Vrijgemaakte leden van de Gereformeerde Kerk houden nun eerste bijeenkomst in de Waalsche Kerk. 8. De Haarlemsche Athletiek Vereeniging viert haar zilveren bestaansfeest, alsmede het feit, dat de heer H. A. van der Meij 25 jaar voorzitter is. 9. Opgericht is het Christelijk Mannenkoor waarbij als diri gent optreedt de heer Jag. Zwaan. 12. De heer H. W. Hofmeester, musicus en dirigent van de Harmonie Crescendo, viert zijn 75Sten verjaardag. (Zie 13 October.) 13. De muziekvereeniging 'Harmonie Crescendo' houdt ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan een receptie. In het koor van de Groote Kerk houdt het Nederlandsch Bijbelgenootschap een tentoonstelling van bijbelsche oud heden. 14. f De heer O. Lofvers, oud-technisch hoofdambtenaar bij den Rijkswaterstaat. f Kanunnik L. A. A. M. Westerwoudt, pastoor te Noord- wijkerhout, vroegeï plebaan, alhier. 15. De heer K. Rijpma, commandant van de arrestatieploeg bij den Pol. Opsporingsdienst, neemt afscheid en hervat

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 247