- i98 - OCTOBER zijn werkzaamheden als inspecteur voor de lucht bescherming. Het bevolkingsregister wordt gecontroleerd, waarvoor alle stadgenooten zich moeten melden. 16. f De heer J. W. Jongkind, hoofdagent van politie. Het Parkherstellingsoord van het Roode Kruis, thans gevestigd aan het Houtmanpad, wordt weer in gebruik genomen. De vorig jaar uitgestelde viering van het honderdjarig bestaan van de St. Antoniuskerk geschiedt thans met eenige plechtigheden. 18. In restaurant Brinkmann wordt het feit herdacht, dat J. J. Hamelink, pionier in het verzet bij de spoormannen, drie jaar geleden overleed. 21. f De heer J. Hulst, rijksontvanger der belastingen in de inspectie Haarlem. 23. Na een bijeenkomst in 'Meer en Bosch' te Heemstede worden de werkzaamheden van de Chr. Vereeniging tot Verpleging van Lijders (essen) aan vallende ziekte hervat. 25. f De heer K. H. Slingeland, ambtenaar bij de afdeeling verkiezingen ter gemeente-secretarie. De noodraad der gemeente Bloemendaal houdt zijn eerste vergadering. 26. In de Kathedraal wordt een bijeenkomst gehouden ter nagedachtenis van hen, die een jaar tevoren op de Westergracht gefusilleerd zijn. 31. Op een bijeenkomst van de S.D.A.P. spreekt Ir H. Vos, minister van Handel en Nijverheid. In de hal van het R.K. Meisjes-lyceum 'Sancta Maria' wordt een monument onthuld, geplaatst ter nagedachtenis van Zuster M. Hortense, in leven rectrice der school. Dr M. van der Voet, predikant bij de Ned. Herv. Ge meente Schoten, neemt zitting in de Generale Synode, welke in Amsterdam bijeenkomt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 248