NOVEMBER 16. De rijks-centrale keuken eindigt haar werkzaamheden; in het gebouw aan de Zoetestraat blijft gelegenheid eten te betrekken uit de keuken van de St. Vincentius- vereeniging. 17. Het Teijler's Museum wordt weer voor het publiek open gesteld. 18. f Zuster G. Hendriksen, die 54 jaar aan het Diaconessen- huis verbonden is geweest. 19. Opgericht is de afdeeling Haarlem van de stichting 'Toezicht op Politieke Delinquenten', die op 1 December een kantoor opent in het gebouw van het Kantongerecht, f De heer J. Schelling, Heemstede, directeur an Open bare Werken aldaar. 20. Het Tribunaal voor Haarlem en omgeving is samen gesteld. 22. Ter gelegenheid van het feit, dat Haarlem 700 jaar ge leden stadsrechten kreeg, wordt in het Concertgebouw een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarop de Com missaris der Koningin mededeelt, dat de heer M. A. Reinalda benoemd is tot burgemeester der gemeente. (Zie 19 Dec.) 23. Op het programma van de viering van het 700-jarig bestaan van Haarlem als stad staan: carillonbespeling, voor lezing van een proclamatie, boomplanten door school kinderen, bijeenkomst van de rijpere jeugd in de Groote Kerk, opening van een tentoonstelling in het Frans Hals- Museum, orgelconcert, receptie van het gemeentebestuur ten Stadhuize, gala-uitvoering in den Stadsschouwburg en gala-concert in het Concertgebouw. Verdere feeste lijkheden zullen in Augustus 1946 worden gehouden. Het Frans Hals Museum is weer te bezichtigende kunstschatten zijn teruggekeerd. 27. In verband met de ingebruikneming van het Eere- grafhof aan den Zeeweg, waar 422 slachtoffers van de terreur zijn begraven, wordt in de Groote Kerk, in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard een samenkomst gehouden; aldaar is - 200 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 250