NOVEMBER-DECEMBER opgebaard het stoffelijk overschot van de Haarlemsche mejuffrouw Hannie Schaft. Ds D. Henstra, die beroepen is in Broek op Langendijk, neemt afscheid als predikant van de Chr. Gereformeerde Gemeente, Haarlem-Noord. DECEMBER iDe in de bezettingsjaren gesloten Da Costa-kweekschool wordt heropend. 3. In de algemeene vergadering van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur wordt de voorzitter, Dr A. J. Verhage, herkozen. fMr J. L. Nijssingh, Den Haag, vroeger substituut-officier van justitie bij de Haarlemsche Rechtbank. 6. Bij de Haarlemsche Machinefabriek v.h. gebr. Figée is een staking geweest, omdat in het bedrijf weer een chef was opgenomen, die in de bezettingsjaren geen loyale houding tegenover het personeel had aangenomen. 7. t De heer P. F. de Haan, oud-leeraar Duitsch aan de H.B.S. 11. Dr E. Emmen, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, is benoemd tot secretaris van de Generale Synode. 13. f Mgr L. J. Willenborg, pastoor van de R.K. Kerk van Bloemendaal en geheim kamerheer van Z. H. den Paus. Leerlingen van het Christelijk Lyceum, die ontevreden zijn over het feit, dat de rector, Dr J. J. van der Elst ontslag heeft genomen, gaan in staking. 14. f De heer H. B. Verbeek, Heemstede, bekende figuur in den Kon. Ned. Voetbalbond. 15. Dr S. Boonzaayer, arts, verlaat Haarlem in verband met zijn benoeming tot directeur van den Gem. Genees kundigen Dienst te Arnhem. 19. In vergaderingen van aandeelhouders in de tramweg maatschappijen wordt besloten tot reorganisatie van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaatschappij door opheffing van de E.N.E.T. en fusie tusschen de E.S.M. en de N.Z.H. - 201 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 251