DECEMBER De heer M. A. Reinalda wordt geïnstalleerd als burge meester; de nood-gemeenteraad benoemt tot directeur van het Frans Hals Museum den heer H. P. Baard, wetenschappelijk assistent van het Rijksmuseum, ver leent eervol ontslag aan den heer P. Schaft als directeur van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, besluit tot uitbreiding van het Noordersportpark, waarvan de kosten begroot zijn op 48.000 en stelt een bedrag van 5000.- beschikbaar voor de viering van het 700-jarig bestaan van Haarlem als stad. De Haarlemsche jeugd voert in de Groote Kerk een Kerstspel op in tegenwoordigheid van H.K.H. Prinses Juliana. 20. De 62-jarige H. A. M., die lysol had aangezien voor limonade, overlijdt na het drinken er van. Op den Zijlweg wordt de 60-jarige Van W., die bij de Duvenvoorde- straat den rijweg overstak, door een auto aangereden en gedood. 21. H.K.H. Prinses Juliana opent het noodziekenhuis van het Roode Kruis nabij het Prov. Ziekenhuis en het Cremerhuis voor gerepatrieerden uit Indië, gevestigd op 'Duin en Kruidberg' te Santpoort. f Majoor Ir M. L. Zélander, Overveen, commandant van de Ripperda-Kazerne. 27. f De heer E. W. van Popta, Bloemendaal, oud-gezag voerder der K.N.S.M. 29. Op het Stationsplein is de eerste telefooncel in gebruik genomen. 31. De Brockway-bussen rijden weer, echter alleen op het traject Stationsplein-Vergierde weg. De heer J. A. Ochtman neemt afscheid als directeur van het Gasbedrijf. Het aantal inwoners bedraagt 150.426. - 202 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 252