- i8 - van nature geneigd tot een zekere behoudendheid, was hij geenszins star doch ontvankelijk voor nieuwere denkbeelden, en, als hij, na gezette overweging, voor een 'noviteit' ge wonnen was, verdedigde hij die met enthousiasme en talent. Het bij verordening vaststellen van een sluitingsuur voor winkels, in het jaar 1914 geëntameerd, vond bij hem aan vankelijk weinig sympathie, doch, toen hij als Voorzitter van de Raadscommissie in een voorbeeldig door hem geleide, ampele enquête had kennis genomen van de misstanden, werd hij een overtuigd voorstander van de gedwongen winkel sluiting, en voerde hij met warmte en succes het pleit voor de beperking van het toen bestaande middenstands-euvel. En zoo zouden er vele aangelegenheden te noemen zijn, nopens welke hij blijk gaf de teekenen des tijds te verstaan. Was samenwerking met Thijssen prettig, omdat hij z'n zaken goed deed, zij was het ook, omdat hij een goede collega was. Zijn omgang in bestuurslichamen was een combinatie van hoffelijkheid en luimige, vaak geestige, bonhommie. Rancune kende hij niet en zijn bestrijding, hoe temperament vol soms, was steeds zakelijk, gedragen door overtuiging, en immer fair. Door den dood van mr J. N. J. E. Heerkens Thijssen is aan Haarlem ontvallen een optimus civis, die tot in hoogen ouder dom in het publieke en sociale belang gegeven heeft al wat hij had aan warmte van hart, helderheid van inzicht en niet aflatende toewijding. Mr A. Bruch

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 28