type van den onkreukbaren magistraat; nimmer zoude hij medewerken tot - of een beslissing nemen in een zaak zonder tot in de kleinste bijzonderheden te hebben onderzocht of hij in strijd kwam met het recht of de belangen van een der partijen schaadde. Mr van Nes stelde zich niet gaarne op den voorgrond; hij was van oordeel, dat het rechtersambt zijn geheele persoon eischte en meende in den tijd, dat hij het rechtersambt be kleedde, dat zijn ambt geen andere nevenbetrekkingen toeliet. Destijds was het rechtersambt zeer druk, zoodat tweemaal tot uitbreiding van het aantal leden moest worden overgegaan. Terecht noemde de toenmalige President Mr Pasteur Mr van Nes bij diens afscheid iemand van ernstige plichtsbetrach ting en groote nauwkeurigheid. De getuigenverhooren werden steeds met groote nauw gezetheid door hem geleid. Humaan mensch, zoude hij nimmer iemand door een onberaden woord kwetsen. Ook bij de balie was hij zeer gezien. Gaarne zoude de Rechtbank hem destijds als haar president hebben gezien, doch Mr van Nes was van oordeel, dat zijn gezondheids toestand de drukke werkzaamheden hieraan verbonden, niet toeliet. Na zijn aftreden heeft Mr van Nes nog gelukkige jaren gehad; in 1897 gehuwd met mej. H. W. I. W. C. Royer, ging hij geheel in zijn gezin op; eenige jaren voor zijn dood moest hij zijne echtgenoote verliezen, hetgeen hem zeer heeft aan gegrepen.. Nadien vond hij echter eene toegewijde verpleeg ster in zijne dochter. De naam van Mr van Nes zal bij de Haarlemsche Rechtbank steeds in eere blijven. Mr G. Sluis 22 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 34