N.-Brabant. Met enthousiasme heeft hij zich aan deze moeilijke taak gegeven, die zoowel veel tact als groote kennis in de uit voering en organisatie van bouwwerken vereischte. Zijn enthousiasme en ijver deden hem verzuimen voldoende aandacht te wijden aan eigen gezondheid en de nadeelige ge volgen daarvan bleven niet uit. In Augustus 1942 moest hij het bed houden; de verradelijke kwaal, die reeds in zijn studietijd de eerste symptomen had ge toond, kwam nu in heviger mate terug. Hij heeft den strijd er mee aangebonden, maar heeft den ongelijken strijd verloren: den 5den Mei 1944 was deze strijd beslist. In het openbare leven van onze stad is Noorlander niet op den voorgrond getreden, hoewel hij hier vele jaren heeft gewoond. Zijn geest was daarvoor niet geschikt en hij bleef liever op den achtergrond. Ook daar is nuttig werk te ver richten en buiten het gewoel der openbaarheid bloeiden zijn talenten misschien schoonerde rustige sfeer schonk hem tevens de gelegenheid om zijn schilderstalenten te ont plooien en menig doek toont hoe ook hierin zijn fijne geest tot uiting kwam. In de Schoonheidscommissie heeft Noorlander jarenlang in het belang van Haarlem kunnen werken en daar 'achter de schermen' werd in vele vergaderingen met groote belang stelling naar zijn rustig en weldoordacht oordeel geluisterd. Met Noorlander is een nobel mensch heengegaan, een goed vriend van velennaar menschelijken maatstaf ge rekend te vroeg; voor Haarlem is het een verlies een zoo be gaafd en bekwaam architect te moeten missen. Ir G. Friedhoff - 25 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 39