ALEXANDER FREDERIK KREMER 18 Mei 1874 - 20 Mei 1944 Den 2oen Mei 1944 overleed te Ascona in Zwitserland een bekend Haarlemmer, Alexander Frederik Kremer. Het was midden in het krijgsrumoer, dat de tijding ons bereikte: eene korte advertentie, waaruit bleek, dat hij reeds lang ten grave was gedragen. Velen lazen haar, verwijlden eenige oogenblikken met hunne gedachten bij den overledene en wijdden zich weder aan hunne zorgen, de dagelijksche zorgen van den oorlogstijd met zijne nooden: 'Hoe kom ik aan dit, hoe kom ik aan dat?' Immers, de oorlog nam ons geheel in beslag, de oorlog en nog eens de oorlog. En herinneringen vervliegen snel: de overledene was toch al tien jaren in het buitenland gevestigd. Ja, velen deden zoo, maar lang niet allen. Er waren toch ook de talrijken, wien hij zijne vriendschap gegeven had en de zeer velen, die hij door zijne hulp aan zich had verplicht. Voor hen was het overlijdensbericht iets anders dan één uit de vele, die dagelijks de kolommen onzer dagbladen vullen. Zij herinnerden zich met dankbaarheid, wat hij voor hen was ge weest, toen hij nog een bekend stadgenoot was - 'stad' ge nomen in den ruimen zin van 'groot-Haarlem', waartoe men ook zijne woonplaats, Bloemendaal, kan rekenen. Zij her innerden het zich en zullen het zich blijven herinneren. En een bekend stadgenoot was hijWie kent niet zijne zaak, reeds drie geslachten van vader op zoon overgegaan en door hem tot grooten bloei gebracht, dank zij de groote handels kennis, die hij zich eigen maakte op bekende kantoren te Frankfort, Marseille en Londen, waarop hij zich als jonge man, na het verlaten der school, eene plaats wist te verschaffen? Wie herinnert zich niet zijne markante persoonlijkheid? Ook door zijne belangstelling voor de publieke zaak was hij in wijden kring bekend: de Kamer van Koophandel telde hem onder hare vooraanstaande leden en, in 1923 in den gemeente raad van Bloemendaal gekozen, zag hij zijne gedegen ad viezen in 1932 beloond met zijne verkiezing tot wethouder. De vervulling van dit ambt gaf hem veel voldoening. Meer malen heeft hij zich tegenover schrijver dezes uitgelaten, dat hij de verhouding in het College van B. en W. zoo prettig vond en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 44