- 35 - Wegens ingrijpende bezuinigingsmaatregelen welke het gemeentebestuur moest nemen, werden regelen van afvloeiing gesteld voor ambtenaren en werklieden die ouder waren dan 60 jaar. In het officieele Raadsverslag van 1922 blz. 292 staat te dien opzichte vermeld: 'XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om in de verordening regelende de bezoldiging van verschillende hoofd ambtenaren, de functie van Directeur van de Gemeente reiniging, tevens Directeur van den Gemeentelijken Ont- smettingsdienst, te schrappen en aan den heer J. P. Boerkoel wegens opheffing van zijn betrekking op de meest eervolle wijze ontslag uit deze functie te verleenen, onder dankbetui ging voor de vele en zeer langdurige diensten aan de Gemeente bewezen.' De Voorzitter zegt, dat hij, nu door de vergadering is be sloten aan den heer Boerkoel op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen, daaraan nog een enkel woord wenscht toe te voegen. Spreker zou datgene kunnen herhalen, wat hij in Augustus 1921 bij het veertig-jarig jubileum van den heer Boerkoel heeft gezegd, toen hij uit naam van het Gemeente bestuur van den heer Boerkoel mocht getuigen, dat hij met groote toewijding en gedurende een reeks van jaren - destijds van veertig, thans van twee en veertig jaar - de gemeente heeft gediend. Deze ambtenaar heeft het belang van de Gemeente be hartigd, alsof het zijn eigen belang gold, en nu het oogenblik van scheiden voor hem is gekomen, mag nogmaals worden ge tuigd, en spreker doet dit van ganscher harte, dat een goed ambtenaar den dienst der Gemeente heeft verlaten.' De Vereeniging van Reinigingsdirecteuren benoemde hem bij het verlaten der vereeniging tot lid van verdienste. De heer Boerkoel heeft zich met deze getroffen maat regelen moeilijk kunnen vereenigen. Zijn wensch was tot zijn 65-jarigen leeftijd in dienst te blijven, zoodat dit vervroegd ontslag steeds een schaduw heeft geworpen op zijn laatste 20 levensjaren. Boerkoel was een man met zeer eigen aanleg en karakter. Boven allen twijfel stond zijn onkreukbaarheid in het beheer van zijn diensten en de liefde voor zijn werk. Zijn voorbeeldig huiselijk leven was zijn rijkdom. Het verlies van zijn vrouw en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 57