- 38 - gekomen om den knaap geheel los te scheuren van de muzi kale bezigheden, waaraan hij zijn hart verpand had. Daarom werd een compromis gezocht en gevonden; Karel werd op een deurwaarderskantoor geplaatst en kwam vervolgens in dienst bij de Griffie van de Rechtbank, zonder echter zijn werkzaamheden bij het orkest van Kriens geheel te staken. Een dubbel leven begon voor hem. Toen hij achttien was werd het hem te zwaar en nam hij ontslag. Bij het orkest? O neen, bij de GriffieDe muziek legde nu geheel beslag op hem. Doch een jaar nadien werd Karel aangezocht om bij de Griffie terug in dienst te komen en zulks met promotie; en hij deed het. Het orkest (waar hij intusschen ie viool geworden was) werd echter aangehouden. Dit kantoor- en orkestleven heeft Kerkhoff alzoo weten te combineeren tot zijn 34e jaar. En nadien bleef hij nog steeds bij het orkest assisteeren, zoolang Kriens als dirigent in functie bleef. Ondertusschen was de altviool zijn geliefkoosd instru ment geworden. Toen Kerkhoff 24 was begon hij met het dirigeeren van dilettantenvereenigingen. Zoo was hij voor korter of langer tijd directeur van Haarl. Chr. a capp.-koor, Haarlemsch Gem. Koor, Polyhymnia, Haarl. Zanggenot, Proza en Poëzie en Doopsgezind Zangkoor. Vooral bij deze laatste vereeniging kon hij zijn vleugels uitslaan met de uitvoering van enkele oratoria. Verder wijdde hij zijn krachten als dirigent aan muziekvereenigingen, als de harmonie L. J. Coster, de Post- fanfare, het symphonie-orkestje 'Caecilia' te Santpoort en het symphonie-ensemble van IJmuiden-Oost, doch vooral aan de harmoniekapel 'De Eendracht' van de Papierfabriek te Velsen, welk corps hij tot een prachtige hoogte wist op te voeren. Kerkhoff's belangstelling voor deze soort muziekbeoefe ning en zijn veelzijdige ervaringen op dit punt, maakten dat hij vaak aangezocht werd om als jurylid te zetelen bij wed strijden. Vele jaren heeft hij ook als muziekrecensent aan de Opr. Haarl. Courant meegewerkt. Dat was de musicus Kerkhoff, zooals men hem in breede kringen kende. Maar dan was er ook nog de kamermuziek- enthousiast, de kwartetspeler, die met zijn sonore alt een zeer gewaardeerde medewerker was daar waar deze edelste vorm

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 62