JAN PIERRE GUÉPIN 25 Juli 1863 - 25 Januari 1945 Hoewel ik slechts ongeveer de laatste twintig jaren van zijn werkzaam leven het voorrecht heb gehad hem te kennen en vaak met hem samen te werken, acht ik het een voordeel, gehoor te geven aan een uitnoodiging van de Vereeniging Haerlem om voor haar eerstvolgend jaarboek een bijdrage te leveren over dezen Haarlemschen ingezetene, die zich tal van jaren verdienstelijk gemaakt heeft ten opzichte van verschil lend maatschappelijk werk. J. P. Guépin is geboren te Amsterdam en koos 's Lands Zee dienst tot levenstaak. Na weivolbrachten diensttijd verliet hij den ioden October van het jaar 1913 als Kapitein ter Zee H.M.'s dienst om zijn verder leven te wijden aan gezin en maatschappelijk werk. Weldra viel het oog van vrienden en bekenden op dezen be scheiden, voortreffelijken medeburger. In meerdere of min dere mate betrokken zij hem in hun arbeid op het gebied van maatschappelijk werk; gewillig leende hij het oor aan hunne verzoeken. Geleidelijk nam hij een eereplaats in als lid van den Voogdijraad te Haarlem, van de Voogdijvereeniging Kinderhulp, afdeeling Haarlem, van de stichting Haarlem- sche Hulpbank, enz. Van 24 Maart 1920 tot zijn overlijden in het jaar 1945, was hij een gezien lid van genoemden Voogdijraad. Zelden ont brak hij bij de op gezette tijden gehouden zittingen. Wat daar aan de orde kwam had zijn volle belangstelling en zelden ver trok hij zonder één of meer opdrachten tot onderzoek en ad vies omtrent aan de orde gestelde gevallen mede naar huis te nemen. Voor wie aangewezen werd als medelid der commissie om tezamen op onderzoek uit te gaan, vaak naar afgelegen oorden onzer provincie, was het steeds een genoegen. Hij was een onderhoudend, gezellig man. Niettegenstaande zijn reeds gevorderden leeftijd gaf hij steeds de voorkeur aan een tocht per fiets boven bus, tram of spoor! Bijna tot het einde kon hij dit volhouden; zijn rijwiel was zijn getrouwe dienaar. Bijzondere aandacht wijdde hij aan de samenstelling der rapporten, welke het resultaat en advies van de commissie ad

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 74