- 47 - hoc behelsden en de instemming van den Raad bekroonde veelal het werk. Voor Guépin was de zaak hiermede niet ten einde, hij had ook belangstelling voor het resultaat. Indien na scheiding der ouders, bij rechterlijk vonnis kinderen aan een der beide ouders werden toegewezen, bleef hij vol belangstelling het lot der kinderen volgen. En werd, naar zijn oordeel, de voogdij niet behoorlijk uitgeoefend, dan bleven pogingen tot redres niet uit! Ook wanneer pupillen aan de ouderlijke macht werden onttrokken en door een voogdijvereeniging bij pleeg ouders werden geplaatst, volgde hij het wel en wee der minder jarigen. Zoo was het ook met zijn arbeid als lid van de Voogdij vereeniging Kinderhulp, afdeeling Haarlem en omstreken, en daarna als lid van het hoofdbestuur dezer instelling. Krachtig ijverde hij voor het welzijn der pupillen. Helaas, de over weldigers van 1940-45 konden ook deze instelling niet geheel ongemoeid laten. Het hoofdbestuur werd ontslagen, de kas in beslag genomenDe afdeelingen mochten blijven bestaan; het onderling contact moest worden vernietigd. Gewelddadig nam dit humaan werk van Guépin aldus een einde. Sedert het jaar 1925 was hij medebestuurder van de aloude Haarl. Hulpbank, welke in het jaar 1949 een eeuw oud zal zijn. Als medebestuurder, commissaris, zooals de bestuurders genaamd worden, heeft hij belangrijk werk verricht; tot het einde van zijn leven heeft hij getrouwelijk en met voort varendheid in dat bestuur de pen gevoerd. Evenals elders was hij de nestor en trouw eiken Maandag was hij aanwezig bij de zittingen der bank en, was hij een enkele maal afwezig, dan werd zulks als een gemis gevoeld. Toen hij in de oorlogsjaren gedurende een aantal weken, door een voeteuvel, elders was opgenomen, maakte men zich bezorgd over hem. Gelukkig verscheen hij weer, het loopen ging nog bezwaarlijk, zijn fiets bracht hem. Tot zijn eigen en aller bevrediging kon hij zijn taak weder opnemen. Zijn de eerstgenoemde corporaties op de belangen van het kind gericht, de Hulpbank is bedoeld voor de belangen van den volwassen mensch. Met niet minder belangstelling werkte hij mede en volgde hij het resultaat van het pogen om kleine zelfstandigen en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 77