Prof. Ir JOHAN ADRIANUS GERARD VAN DER STEUR 30 October 1865 7 Februari 1945 Prof. J. A. G. v. d. Steur werd op 30 October 1865 te Haarlem geboren. Hij bezocht daar de lagere school van den heer Knoop, daarna de Hoogere Burgerschool. In 1883 begon hij zijn studie te Delft, die in 1888 door hem beëindigd werd na het diploma van Bouwkundig Ingenieur verworven te hebben. Hij vestigde zich als architect te Haarlem, waar hij de eerste jaren met zijn vader samenwerkte. Hij bouwde aldaar en in de omstreken vele woonhuizen, winkels en villa's, verder het reeds weer afgebroken Brongebouw in den Haarlemmerhout, voorts verschillende fabrieken en last not least een tweetal weeshuizen voor de Luthersche en de Nederduitsch Hervorm de Gemeente, de bijgebouwen voor de Doopsgezinde Kerk en het grootste stuk van het Hotel Duin en Daal. Gedurende een lange reeks van jaren gaf hij zijn werkkracht aan de restauratie van de St. Bavo. Ook verder buiten Haarlem bracht hij verschillende bouw werken tot stand, waaronder de Nederduitsch Hervormde Kerk te Schagen uit het begin van deze periode het meest op valt naast een groote villa nabij Wittebrug te Den Haan uit I9°7- In 1903 vestigde hij zijn woonhuis en kantoor in het prach tige 18e eeuwsche huis aan de Groote Houtstraat no. 99, dat inmiddels gesloopt is, doch dat zijn bijzondere liefde heeft gehad. In zijn Haarlemsche periode heeft hij zich ingespannen bij de oprichting van diverse bedrijven, zooals de E.N.E.T., die de electrische tramverbinding naar Zandvoort, Bloemen- daal en de Ceintuurbaan bouwde als pionier op dit gebied in ons land. Ook van de Jamfabriek 'Kenau' was hij één der oprichters. Jarenlang is hij waarnemend commandant van de Haarlem sche schutterij geweest en het militaire leven had zoozeer zijn belangstelling, dat hij na de opheffing der Schutterijen over ging naar de Landweer in den rang van Kapitein.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 79