Hij had ook zitting in het bestuur der Ambachtsschool en de Avond teekenschool Toen kwam in 1907 de vraag, om tezamen met den prijs winnaar, den Franschen architect L. Cordonnier uit Lille, het Vredespaleis te bouwen. Dit beteekende Haarlem te moeten verlaten en zich in Den Haag te vestigen. Met groot enthousiasme heeft hij hieraan gewerkt en het schip in veilige haven gebracht, zoodat het gebouw in Augus tus 1913 kon worden geopend. Nadat dit bouwwerk gereedgekomen was, heeft hij zich te 's-Gravenhage gevestigd, waar hij zich associeerde met den Bouwkundig Ingenieur S. Franco. Een groote villa op Zorg vliet te Den Haag, de Schouwburg te Haarlem, een groot fabriekscomplex in Den Haag, het gebouw voor de Neder- landsche Bank te Leiden alsmede een plan opgemaakt in een meervoudige opdracht voor de Nederlandsche Bank te Am sterdam, dateeren uit deze jaren. Nadat Prof. Evers belast was met den bouw van het Rotter- damsche Raadhuis, werd hij benoemd tot buitengewoon Hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft en toen het noodig bleek door den groei van de afdeeling Bouwkunde het aantal hoogleeraarplaatsen uit te breiden, werd hij tot gewoon hoogleeraar benoemd in 1917. Toen vestigde hij zich te Delft, waar hij gewoond en gewerkt heeft tot hem in 1931 op zijn verzoek eervol ontslag werd ver leend. Tijdens zijn hoogleeraarschap is hij gedurende één jaar rector magnificus geweest. Naast zijn gewone werk als hoogleeraar is dank zij zijn zorg het eigen gebouw van de afdeeling Bouwkunde van de Tech nische Hoogeschool tot stand gekomen, terwijl hij op organi satorisch gebied belangrijke verbeteringen tot stand wist te brengen. In dezen tijd werden door hem in het buitenland verschil lende Nederlandsche ambassades verzorgd en een vergrooting van de bibliotheek van het Vredespaleis ontworpen en uit gevoerd. Na zijn ontslag als hoogleeraar heeft hij tusschen 1931 en 1935 in Den Haag gewoond, waarna hij zijn woonplaats naar Oosterbeek heeft overgebracht. Sedert haar oprichting in 1908 is hij eerst waarnemend voorzitter en later voorzitter van de Rijkscommissie voor de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 80