Mr AGE SOLCO MIEDEMA 29 Juni 1867 x5 Maart 1945 Age Solco Miedema we behoeven waarlijk niet te vragen uit welke vaderlandsche streek hij geboortig was. En niet alleen zijn familie- en voornamen duidden dit aan, ook zijn uit spraak van onze taal liet, niettegenstaande hij het grootste deel van zijn leven buiten Friesland had gewoond, altijd nog een dialektisch Friesch accent hooren, en elkeen, die hem wat nader leerde kennen, bemerkte spoedig, dat hij in hart en nieren een oprechte Fries was gebleven. De liefdevolle belang stelling voor zijn 'heitelan' had hem ook geleid tot de studie van de historie van dit gewest en zijn taal (wel te onderschei den van het dialektisch of stadsfriesch), welke hij beide grondig kende. Want hij was begaafd met een echt studiehoofd, een man met wijd vertakte belangstelling voor wetenschappelijk onder zoek op velerlei gebied, in het bizonder voor geschiedenis, genealogie en wapenkunde. Die veelzijdige belangstelling blijkt ook ten duidelijkste uit zijn zoo vaak van richting wisselenden levensgang en uit de zoozeer verscheiden vruchten van zijn levenswerk. Geboren den 29 Juni 1867 te Sneek, waar zijn vader notaris was, genoot hij aldaar het lager onderwijs, kwam vervolgens op het gymnasium te Arnhem en later in zijn geboortestad, vanwaar hij na volbracht eindexamen ter studie in de rechten naar Utrecht vertrok. Daar deed hij zijn candidaatsexamen en ging toen over naar de Groningsche Universiteit, waar hij zijn doctoraal aflegde. Hoewel hij aanvankelijk tot verdere studie van het archief wezen aangetrokken werd, werd zijn belangstelling toch meer gericht tot de theologie, daar hij roeping voelde voor pasto ralen arbeid. Evenwel, na zijn propaedeutisch examen groeide een conflict in hem met de rechtzinnige geloofsovertuiging, waarin hij was opgevoed, en besloot hij de verdere studie in de godgeleerdheid te laten varen. Hij zette zich toen tot het schrijven van een dissertatie over het Sneeker Stadsrecht en promoveerde aan de Leidsche aka- demie tot doctor in de rechtswetenschap. Na gedurende korten tijd als advocaat in zijn geboortestad

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 92