CHARLES LOUIS FRANQOIS SARLET DE SOIRON 27 April 1864 - 25 Maart 1945 Op 25 Maart 1945 overleed te Haarlem de heer C. L. F. Sarlet, een bekende figuur in de wereld der journalistiek en in het plaatselijk vereenigingsleven. Geboren op 27 April 1864, werd hij aanvankelijk opgeleid voor het onderwijs, koos daarna de gemeente-administratie als zijn toekomstige loopbaan, maar vond ten slotte zijn roeping in de journalistiek. Via een administratieven werkkring bij de firma Joh. Enschedé Zonen deed hij in 1894 zijn intrede in de redactie van de O.H.Ct. Zijn functie van redacteur-verslaggever bracht hem in aan raking met vele plaatselijke organisaties, aan wier arbeid hij een werkzaam aandeel nam: Commissie Koninginnedag, Volksbond tegen Drankmisbruik, Stuivers-Spaarbank, Staats- pensionneering, A.N.W.B., Vereeniging van Postzegelverza melaars, Ned. Natuurhistorische Vereeniging, Haarlemsche IJsvereeniging, Ijsbond Hollands Noorderkwartier, Vereeni ging voor Bloembollencultuur - dit is een nog maar zeer on volledige opsomming van de vele organisaties, aan welker arbeid hij zijn krachten gaf. Van verscheidene daarvan was hij secretaris of penningmeester, eenige benoemden hem op lateren leeftijd tot eerelid. Voor den A.N.W.B., wiens plaatselijke consul hij sinds 1906 was (na te voren bestuurslid geweest te zijn van 'de Ketting- gangers' en de Haarlemsche Wielrijders-vereeniging), was hij in het bijzonder actief werkzaam bij de organisatie van de rijwieltentoonstelling in 1908 en de daaraan verbonden grootsche feesten. In het jaar vóór den oorlog was hij reeds belast met de voorbereiding van een jaarvergadering van den A.N.W.B. in Haarlem, welke door den oorlog geen doorgang heeft kunnen vinden. In 1921 werd de overledene, na door de O.H.Ct. gepen- sionneerd te zijn, Hoofdredacteur van de 'Weesper Courant', later Directeur; via een functie bij het Dagblad van IJmuiden keerde hij in 1928 weer naar de O.H.Ct. terug, aan welk blad hij tot 1932 weer werkzaam bleef. In de journalistiek bekleedde

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 97