- 68 - dien een filiaal opende in het Huis te Zaanen, waar evenals in het Prinsenhof de moderne inrichting is gevestigd in min of meer antieke omgeving. Boekerijen van zeer veelzijdig karakter; ook muziekbibliotheek sinds 1942. In 1939 verscheen de Catalogus van boeken^ en andere geschriften over Haarlem en omstreken aanwezig in de Stads- Bibliotheek en Leeszaal van Haarlem. Dit boekje is voor 30 cent verkrijgbaar aan de Leeszaal (Prinsenhof). Behalve gedrukte catologi zijn alfabetische en systematische fiches- en kaartencatalogi aanwezig; in de hoofdbibliotheek bovendien trefwoorden-, biografische- en recensiecatalogi. Ook gedrukte catalogi van wiskunde, natuurwetenschappen en technische wetenschappen, van Nederlandsche, Zuid- Nederlandsche, Zuid-Afrikaansche en in het Nederlandsch vertaalde romans, novellen en schetsen, voorts van aardrijks kunde, land- en volkenkunde en van de muziekbibliotheek zijn aanwezig. De hoofdbibliotheek telt 110.000 boeken, de filiaal- boekerij 10.000 boeken, de muziekbibliotheek di 5000 boeken. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK In samenwerking met de bibliotheek van het Bisschoppelijk Museum. Gevestigd Nieuwe Gracht 70. Geopend alle werkdagen, behalve 's Maandagsmorgens. GEMEENTE-ARCHIEF Het archief is gevestigd Jansstraat 38-40. Geopend op alle werkdagen van 9-12, 14-17 uur; des Zaterdagsmiddags ge sloten. Behoudens al hetgeen men in een archief mag ver wachten, zijn daar o.a. te raadplegen de historische-topo- grafische atlas, bevattend plattegronden, stadsgezichten en portretten betrekking hebbende op Haarlem en onmiddellijke omgeving en de verzameling Voorhelm-Schneevoogt: prenten van Haarlemsche graveurs. De topografische ver zameling en de prentbriefkaartencollectie van de Vereeniging Haerlem kunnen aldaar geraadpleegd worden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 100