KRONIEK 1946 JANUARI 1. Tot directeur van de Middelbare Technische School is benoemd Ir G. L. Ludolph, die reeds als waarnemend directeur optrad. Opgeheven is de gemeentelijke school voor voorbereidend lager onderwijs aan de Jansstraat, wegens achteruitgang van het aantal leerlingen en omdat het gebouw niet meer aan de eischen voldoet; aan het hoofd, mejuffrouw S. Kamminga Bruyn, wordt eervol ontslag verleend. De heer G. Kromhout, 45 jaar administrateur van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, legt zijn functie neer; de heer W. Pull volgt hem op. Op een Nieuwjaarsbijeenkomst van de federatie Haarlem van de S.D.A.P. voert minister W. Drees het woord. Het gedeelte van de kerkelijke gemeente van Heemstede tusschen de Pijlslaan en de zweminrichting aan de Hout vaart wordt bij de Nederlandsch Hervormde gemeente van Haarlem gevoegd. 3. f De heer J. N. Lobel, gepensionneerd inspecteur van Openbare Werken. In Teylers Museum wordt de eerste tentoonstelling na de bevrijding gehouden die kunstwerken bevat, in de oorlogsjaren op veilige plaatsen opgeborgen. Alle bureaux van de afdeeling Haarlem en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis zijn ondergebracht in perceel Paviljoenslaan 3. In het Concertgebouw wordt een bijeenkomst gehouden van het personeel der Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer maatschappij, waarop de jubilarissen uit de jaren 194° tot en met 1945 gehuldigd worden. 4. De eerste gerepatrieerden uit Indië komen te dezer stede aan. In verband met de kwestie op het Christelijk Lyceum door het bedanken van Dr J. van der Elst als rector, is een bom bij de school gelegd; na de ontploffing waren vier leslokalen onbruikbaar geworden (zie 5 Jan.). 5. Het oude bestuur van het Christelijk Lyceum treedt af en een nieuw wordt benoemd onder leiding van Ir B. H.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 102