JANUARI Blankenberg, ten gevolge waarvan Dr J. van der Elst op 8 Januari zijn werkzaamheden weer opvat. 6. Ds A. Heidinga doet zijn intrede als voorganger der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Ter gelegenheid van het eeuwfeest der Zusters van Liefde aan het Spaarne draagt Mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, een pontificale Hoogmis op. Later volgt een receptie in het schoolgebouw, het Veronicagesticht. Het optreden van het dansorkest 'The Ramblers in het Gemeentelijk Concertgebouw wordt onmogelijk gemaakt door het werpen van rookkaarsen wegens de houding van het orkest tijdens de bezetting voor Duitsche instellingen. 7. Tot opvolger van Mgr. L. J. Willenborg wordt be noemd als pastoor der R.K. kerk te Bloemendaal de heer L. A. J. M. Beune, rector van het Sint Liduina- gesticht te Leiden. 8. Ds A. J. van Rijn, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente te Vlaardingen, beroepen in de achtste pre- kantsplaats, neemt het beroep aan (zie 2 Juni). Huldiging van Nico Hoogerwerff, 25 jaar dirigent van het Mannenkoor 'Caecilia'. 9. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan Prof. Dr. J. H. van Thiel als leeraar aan het Stedelijk Gymnasium, in verband met zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht (zie 21 Januari). Een crediet van ƒ50.000,- wordt ter beschikking gesteld voor montage- en herstelwerken aan den natten gas houder; de gasprijs wordt met 2 cent per m3 verhoogd; goedgekeurd wordt een verordening inzake distributie van woonruimte. Tot secretaris van het Ziekenapostolaat der R.K. Kerk is benoemd rector L. Wolf te Bloemendaal. 10. Tot deken der Oud-Katholieke kerk in het dekenaat Haarlem is benoemd pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, alhier. Het gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat wordt aan de Katholieke Arbeidersbeweging teruggegeven; in Mei wordt in dit gebouw een afdeeling van het Centraal Distributiekantoor ondergebracht. -7i-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 103