- 73 JANUARI Sociale colonnes van Volksherstel beginnen haar werk zaamheden: kerkelijke gezinszorg is gevestigd in perceel Nassauplein 2 en de bisschoppelijke hulpactie in perceel Kampersingel 70. De Schoonheidscommissie hervat haar werkzaamheden onder leiding van architect A. P. Smits. 24. De oud-stadgenoot Dr W. Banning wordt benoemd tot buitengewoon hoogleeraar te Leiden. j" De heer J. B. Coops, oud-ontvanger der successie rechten. 25. Ds I. P. van der Waal, predikant bij de Ned. Her vormde Gemeente, wordt beroepen te Amsterdam; hij neemt het beroep eerst aan, doch bedankt eenige maan den later. 26. Aan den heer N. J. Hoeflake is eervol ontslag verleend als notaris, met ingang van den datum, waarop zijn op volger is benoemd, (zie 11 Oct.) 27. Opgericht is de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Verbond van Gerepatrieerden. t De heer M. de Braal, oud-lid van den gemeenteraad. Tot predikant bij de Vrije Gemeente te Amsterdam is benoemd Ds H. Frater Smid te Overveen, die de be noeming aanneemt. 28. Vijftig kinderen, die kortgeleden mazelen hebben gehad, stellen bloed beschikbaar voor uit Indië gerepatrieerde kinderen. 29. Op den eersten R.K. Haarlemschen Bondsraad na de bevrijding spreekt de bisschop, Mgr. J. P. Huibers, de afgevaardigden toe. 30. f De heer S. Veldman, vroeger hoofd van een openbaar lagere school in de Haarlemmermeer. f De heer F. A. L. Vos, bedrijfsleider van het Concert gebouw. 31. Prof. Dr J. H. Thiel, benoemd tot hoogleeraar te Utrecht, neemt afscheid als leeraar van het Stedelijk Gymnasium.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 105