- 74 - FEBRUARI 1De heer P. Weyma, hoofd van den Politieken Opsporings dienst alhier, is benoemd tot hoofdinspecteur van den P.O.D. in Gelderland; tot opvolger in Haarlem is be noemd de heer J. J. Haye uit Amsterdam. t De heer J. C. de Vries, bestuurslid van de woning bouwvereniging 'De Voorzorg'. De heer K. Roosjen neemt wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd afscheid als hoofd van de Noorderschool en wordt opgevolgd door den heer F. L. Aschoff uit Amsterdam. 2. In de hal van het Stadhuis wordt een paneel, vervaar digd door den kunstschilder Han Bijvoet onthuld ter herinnering aan de tien Haarlemmers, op 2 Februari 1943 gefusilleerd. De voetbalclub 'Ripperda' viert haar zilveren jubileum, t De heer C. Smal, wedstrijdleider van de schaakclub 'Het Oosten'. 10. Ds G. H. van der Woord doet zijn intrede als predikant bij de Nederlandsch Hervormde Gemeente van Spaarn- dam. 11. De Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaatschappij laat weer een autobus rijden naar Bloemendaal en het Ramp- laankwartier (zie 18 Februari). De heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het lager onderwijs, viert zijn 80-sten verjaardag. 12. f De heer J. J. B. Layendecker, oud-ontvanger der directe belastingen. 13. De gemeenteraad besluit credieten tot een totaal bedrag van 1.605.000,— beschikbaar te stellen voor herstel van schade, ten gevolge van de Duitsche bezetting. Besloten wordt tot aanleg van sportvelden nabij den Orionweg. Aan Dr F. P. Keyser, directeur van het Openbaar Slachthuis, en den heer L. van Dijk, directeur van de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, wordt eervol ontslag verleend. 14. Tot hoogleeraar aan de Universiteit te Leiden voor het geven van onderwijs in de vaderlandsche geschiedenis is benoemd onze stadgenoot, Dr A. J. C. Rüter.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 106