- 75 - FEBRUARI-MAART 15. De heer C. J. Mieras, directeur van den Keuringsdienst voor waren, viert zijn zilveren ambtsjubileum. 18. De trams rijden des avonds weer eenige uren langer. 20. Leerlingen van de U.L.O.-scholen planten boomen in den Haarlemmer Hout. 23. Het Corps leerlingen der Middelbare Technische School viert zijn 25-jarig bestaan. 25. Mr F. Vorstman, oud-leeraar, voorzitter van de ver- eeniging 'Geloof en Wetenschap', viert zijn yosten ver jaardag. 28. De heer A. F. P. Onderwater, hoofdinspecteur van Bouw- en Woningtoezicht, verlaat wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd den gemeentedienst. MAART 1. De tien Haarlemsche muziekvereenigingen richten een bond op. 2. Pater J. Distel viert zijn zilveren jubileum als leeraar aan het Triniteits Lyceum. 6. Op de Dreef, waar een jaar geleden vijftien personen zijn neergeschoten, wordt een plechtige herdenkings bijeenkomst gehouden: onder de gefusilleerden waren vijf Haarlemmers, nl. J. Alkema, J. J. van der Haas, P. C. VAN DER Haas, C. Ch. Hartog en P. van Sloten. 8. Bij K.B. zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger Mrs F. van der Goot, J. A. P. C. ten Bokkel, W. Venlet en F. van Blerkom. 9. De Gymnastiekvereeniging 'Bato' houdt een receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. 11De leden van het bestuur van de afdeeling Haarlem van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers worden door den bur gemeester geïnstalleerd. f De heer J. de Groot, diakoon der Christelijke vereeni- ging van lijders (essen) aan vallende ziekte. 13. Tot hoogleeraar te Groningen is benoemd Dr P. J. Bouman te Overveen. 20. De noodraad benoemt tot directeur van de H.B.S. A Dl A. Dekker uit Amsterdam en verleent een crediet

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 107