-76- MAART-APRIL van 70.000,- voor sport en ontspanning. Wethouder Mr S. C. van der Wall deelt mee, dat hij zijn functie ter beschikking stelt wegens zijn toetreden tot de Partij van den Arbeid (zie 24 April) 21. Kardinaal Joh. de Jong uit Utrecht brengt een bezoek aan Haarlem. 22. f De heer J. J. Louwerse, Aerdenhout, arts. 24. f De heer M. A. Noordam, Heemstede, voorzitter van de vereeniging 'Vooruit', die concoursen-hippique in Hoofddorp organiseert. 27. Het is vijftig jaar geleden, dat Mr Dr F. S. Witteveen, oud-administrateur van de Provinciale Griffie aan de Leidsche Universiteit promoveerde. 28. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd neemt de heer H. van de Weyer afscheid als inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem; de heer W. Schoenmaker volgt hem op. 30. Tot dirigent van de Haarlemsche Orkest Vereeniging is benoemd de heer Kees Hartvelt. De gymnastiekvereniging 'Concordia' viert haar 60-jarig bestaan. 31. Ds J. W. van Nieuwenhuyzen doet zijn intrede als predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente van Heemstede. APRIL 1. De heer A. van Driel, directeur van de Gemeente reiniging, van den Distributiedienst, markt- en haven wezen, is 40 jaar in dienst der gemeente (zie 16 October). De coöperatieve bakkerij 'Patrimonium' bestaat 25 jaar. 10. Mejuffrouw H. C. Dorhout Mees is 25 jaar ver bonden aan de bibliotheek der Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen; haar wordt de zilveren medaille der maatschappij uitgereikt. 14. De trams rijden ook weer op Zondag naar Amsterdam en Zandvoort. Ingesteld worden autobuslijnen naar Overveen en Bloemendaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 108