- 77 - APRIL In de Groote Kerk wordt het go-jarig bestaan van de Haarlemsche Jongemannen Vereeniging herdacht. 15. Hotel 'Zomerzorg' te Bloemendaal is door Volksherstel ingericht als rusthuis voor moeders. 16. In de Smedestraat wordt een Ghineesch restaurant ge opend. 18. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit 't Kopje te herstellen en den nog aanwezigen bunker tot uitkijktoren in te richten. f Mgr H. J. M. Taskin, Heemstede, proost van het kathedrale kapittel. 24. 150 Nijmeegsche scholieren brengen een bezoek aan Haarlem. De noodraad benoemt mr S. C. van der Wall opnieuw tot wethouder, verleent een subsidie van f 5.000,— voor club- en buurthuizen en staat een crediet toe van 20.000,— voor den bouw van een staantribune op het terrein van EDO. Tot directeur van het Gem. Gas bedrijf wordt benoemd dr A. J. den Hollander en tot directeur van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf ir C. A. Doets. 25. Tot secretaris der gemeente Bloemendaal is benoemd de heer G. van Eck, als opvolger van den heer G.J. de Groot, aan wien met ingang van 1 Mei eervol ontslag is verleend. 28. Het eerste Nederlandsche vliegtuig met bloembollen vertrekt van Schiphol naar Moskou. 29. Mgr J. P. Huibers wordt ter gelegenheid van zijn tien jarig episcopaat in het Concertgebouw gehuldigd; hem wordt een bedrag van f 20.000,— voor Maria's Genade oord te Heiloo aangeboden. De heer S. C. de Haas van Dorsser neemt afscheid als directeur van den dienst voor Sociale Zaken. 30. Voor het eerst na de bevrijding wordt de verjaardag van Prinses Juliana gevierd. Tot directeur van het Bureau voor kerkelijken socialen arbeid te Rotterdam is benoemd de heer R. Smit, hoofd der Prins Bernhardschool aan de Bakenessergracht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 109