- 79 MEI-JUNI bibliotheek houdt het personeel een intieme samen komst; de openbare herdenking volgt in Januari 1947. De noodraad stelt credieten beschikbaar voor herstel van het sportterrein aan de Kleverlaan, voor het dem pen van de tankgracht bij de Brouwersvaart en herstel van de spoorlijn Haarlem-Zand voort, voor het opruimen van gemetselde schuilplaatsen, voor herstel van bruggen en het dempen van de tankgracht in de Hertenkamp (tezamen 416.200,-), voor afbraak van den Schouwburg aan den Jansweg (ƒ14.500,-) en voor het uitvoeren van werken aan de Industriehaven 57.600,-). t De heer P. C. Nieuwdorp, leeraar teekenen m.o. 23. De N.V. Machinefabriek v.h. gebr. Figee viert haar gouden jubileum. 25. f Ds G. Barger, Utrecht, vroeger predikant-directeur van de Christelijke vereeniging tot verpleging van lijders (essen) aan vallende ziekte, alhier. De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen ver gadert in tegenwoordigheid van den protector, Prins Bernhard. De gemeentebegrooting wijst een tekort aan van 3§ millioen gulden. 27. f De heer E. L. Brouwer, Laren, oud-hoofd der ULO school aan de Jacobstraat. f Ir F. C. van Zwieten, onder-directeur der Haarlem- sche Machinefabriek, v.h. gebr. Figee. 28. De heer H. van Riet, kunstschilder. 29. Verkiezingen voor de Provinciale Staten. 31. f Mejuffrouw Annie Serphos, oud-secretaresse der Haarlemsche Tooneelclub. JUNI 1Ir G. Friedhoff, stadsarchitect in den rang van hoofd ingenieur bij Openbare Werken, tevens Secretaris der Schoonheidscommissie verlaat den Gem. dienst wegens zijn benoeming tot Rijksbouwmeester. In perceel Gedempte Oudegracht 47 wordt het Vrij zinnig Jeugdhuis geopend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 111