- 8o - JUNI De gemeenteraad van Hillegom stelt het terrein 'Treslong', alsmede een crediet van f 100.000,- be schikbaar voor den zetel van bloembollencultuur (zie 24 Juni). 2. Ds G. W. van Deth, tot voor kort predikant van de Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband, doet zijn intrede als buitengewoon predikant te Bloemendaal; hij wordt directeur van het kinderzorgwerk in Noord holland. Ds A. J. van Rhijn, gekomen uit Vlaardingen, doet zijn intrede bij de Nederlandsch Hervormde gemeente, alhier. De Voetbalclub 'Haarlem' wordt kampioen van district 2 van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond en op 17 Juli kampioen van Nederland (zie 17 Augustus), f De heer J. A. A. Hoeben, luitenant-administrateur van 'Wildhoef' en secretaris van de Haarlemsche Schaak club. 3. Er rijdt weer een electrische trein naar Zandvoort. Ds Js. van der Linden neemt, in verband met zijn vertrek naar Rotterdam-Delfshaven, afscheid van de Gereformeerde kerk van Haarlem. 4. f De heer J. H. de Bois, kunsthandelaar en medewerker voor schilderkunst, beeldhouwkunst en letterkunde aan Haarlems Dagblad. 7. De luilaksmarkt, die weer op Vrijdagavond begint, trekt veel belangstelling. f De heer J. van Daale, voorzitter van de woningbouw- vereeniging 'Voorzorg' en van de afdeeling Haarlem van het Nat. Chr. Werkmansverbond. 6. Ds A. Bos doet zijn intrede bij de Gereformeerde Kerk (art. 31 K.O.). 12. f De heer J. S. Visser, Santpoort, schrijver over oud heidkundige onderwerpen. De leden van het Haarlemsche tribunaal worden ge ïnstalleerd; de eerste zitting op 24 Juni. 13. In den kunsthandel Leffelaar wordt een tentoonstelling gehouden van werken van A. J. Grootens, die twee jaar tevoren 80 jaar is geworden, welk feit toen niet gevierd kon worden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 112