JUNI-JULI 16. Brabantsche vendelzwaaiers geven tijdens een voetbal wedstrijd van 'Haarlem' op het terrein van HFG een demonstratie vendelzwaaien. 19. Eerste vergadering na de bevrijding van de Provinciale Staten van Noordholland. 20. De leden van de Oranje-garde vergaderen te Haarlem en worden officieel op het Stadhuis ontvangen. 23. Oscar Mendlick te Aerdenhout, zee-en portretschilder, is 75 jaar. 24. De Centrale vereeniging voor den markt- en straathandel viert haar zilveren jubileum; de Maandagmarkt is versierd. De vergadering van de Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur aanvaardt met 177 tegen 114 stemmen het aanbod van Hillegom, aldaar den zetel te vestigen. 26. De noodraad aanvaardt in dank van mejuffrouw M. E. Labouchère ter plaatsing in het Frans Hals Museum een collectie, bestaande uit 1000 reproducties. Besloten wordt aan de HFC 'Haarlem' een renteloos voorschot van f 100.000,— te verleenen voor den aanleg van een nieuw terrein en voor 25.000,- deel te nemen aan het garantiefonds voor de viering van het 700- jarig bestaan der stad. Aan dr P. H. Schroder, die benoemd is tot secretaris van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, wordt eervol ontslag verleend als leeraar aan de Eerste HBS B. 29. Te dezer stede wordt ten bate van het Prins Bernhard- fonds een anjerdag gehouden. JULI i. Tot hoofdcommissaris van politie wordt benoemd de heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie, t De heer S. F. W. Koolhoven, directeur van de N.V. Koolhoven's vliegtuigfabrieken. 3. De Provinciale Staten vergaderen voor de verkiezing van leden van Ged. Staten. In dit college worden ge kozen mejuffrouw A. E. Ribbius Peletier, A. B. J. - 8i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 113